Skip to main content

„Aasta kinnisvarategu“ laureaat on Hepsor

Eesti Kinnisvarafirmade Liit valis konkursi Kinnisvarategu 2021 võitjaks kinnisvaraarendusettevõtte Hepsor börsile mineku eest. 

„Hepsor pälvis laureaadi tiitli seoses aktsiate esmase avaliku pakkumise läbi viimisega ja ettevõtte noteerimisega Nasdaq Tallina börsi Balti põhinimekirjas 2021. aasta novembris. Viimati tuli kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte börsile 15 aastat tagasi ning Hepsori poolt oli see tõeliselt muljetavaldav samm.sõnas Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) tegevjuht Tõnis Rüütel. Investorid märkisid Hepsori aktsiad pea üheksakordselt üle. Aktsiapakkumise raames kaasati investoritelt kokku 10 miljonit eurot. Kokku märkisid Hepsori aktsiaid ligikaudu 20 000 investorit.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul tõestab täna saadud tunnustus, et ka sektorisiseselt hinnatakse ja usutakse meie kui ettevõtte ja valdkonna kasvu. Nii muljetavaldav aktsiate ülemärkimine näitab investorite soovi saada osa kohalike ettevõtete kasvuloost. Kasutame kaasatud vahendeid jätkuva kiire kasvu finantseerimiseks ja uute arendusprojektide rahastamiseks. Näiteks on käesoleva aasta suvel startimas Manufaktuuri kvartali ehitus, kus renoveeritakse ajalooline Balti Manufaktuuri tehasehoone. Kvartalist sünnib terviklik elukeskkond, kus elupinnad on põimitud büroode, restoranide, kaubandus- ja teeninduspindadega. Lisaks valmib käesoleva aasta keskpaigas aadressile Pärnu mnt 113 rohelise mõtteviisi büroo, mis juba 100% üürilepingutega kaetud. Lätis, oma teisel koduturul, oleme käesoleval aastal alustanud kahe suuremahulise elukondliku arendusprojekti, Kuldigas Park ja Marupe Garden, ehitusega. Oleme tänulikud Eesti Kinnisvarafirmade Liidule, et meie pühendumist ja pealehakkamist on märgatud ja tunnustatud.

Hepsor AS (www.hepsor.ee) on üks kiiremini kasvavaid elu- ja ärikondliku kinnisvara arendajaid Eestis ja Lätis. Kümne tegutsemisaasta jooksul oleme loonud üle 1300 kodu ja 15 000 m2 äripinna. Hepsor on esimese arendajana Balti riikides rakendanud mitmeid uuenduslikke insener-tehnilisi lahendusi, mis muudavad ettevõtte rajatavad hooned energiasäästlikumaks ja seeläbi keskkonnasõbralikumaks. Ettevõtte portfellis on kokku 26 arendusprojekti kogupindalaga 177 000 m2.

„Aasta kinnisvarategu“ valitakse juba 11. korda. Võitja kuulutatakse välja EKFL-i igakevadisel konverentsil „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“. Lisaks tunnustuskirjale saab laureaat ka Tauno Kangro skulptuuri „Mees oma unistuste aknal“. Konkursi žüriisse kuulub kaheksa Eesti mainekat kinnisvara asjatundjat.

 

Varasemad konkursi „Aasta kinnisvarategu“ laureaadid:

2011 –  Citycon, Kristiine Keskuse ost

2012 – Tallinna Linnaplaneerimisamet, Tallinna uus ehitusmäärus

2013 – Eften Capital AS

2014 – Technopolis Ülemiste AS

2015 – Ülemiste Center OÜ

2016 – Olympic Entertainment Group AS

2017 – Baltic Horizon Fund

2018 – portaali Kinnisvara24 loomine

2019 – Tallinna Linn, Reidi tee arendus

2020 – Fausto Capital Fahle Pargi rajamine