Skip to main content

Kinnisvarategu 2020

„Aasta kinnisvarategu“ laureaat on Fausto Capital


Eesti Kinnisvarafirmade Liit valis konkursi Kinnisvarategu 2020 võitjaks Fausto Capitali Fahle Pargi rajamise eest

 

„Fausto Capital pälvis laureaadi tiitli seoses Tallinna kesklinna modernse äri-ja elukvartali Fahle Pargi arendusega (kogumahus üle 120 000 m2), mis pakub ettevõtetele innovaatilisi ning ainulaadse arhitektuuriga kaasaegseid büroolahendusi. Tänaseks on valminud Fahle Park’i esimesed kaks arendusetappi, kogumahus 32 000 m2, kus on meisterlikult

kombineeritud ajaloolisi paeseinu modernsete lahendustega ning mille südamiku moodustab läbi korruste kõrguv Eestis ainulaadne klaaskatusega galeriitänav,“ sõnas Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) tegevjuht Tõnis Rüütel. Fahlesse on kolinud juba mitmeid mainekaid ettevõtteid, sh Postimees Grupp, Apollo Group, Stora Enso, Eesti Töötukassa Karjäärikeskus ja mitmed edukad infotehnoloogia ettevõtted.

 

Fahle Pargi rajaja Fausto Capitali omaniku Sven Mihailovi sõnul aitab täna saadud  tunnustus tõsta esile mälestiste renoveerimise väärtust ja ajalooliste keskkondade taas kasutusele võtmist ning integreerimist modernse tervikliku linnaruumiga. „Oleme loomas Fahle Parki endine paberivabriku piirkonda mitmekihilist huvitavat linnaruumi, mis on koduks mitmetele mainekatele büroodele koos avalikku ruumiga, mis on omaette vaatamisväärsuseks. Siit leib näiteks Eestis ainulaadse klaaskatusega ja ajalooliste paeseintega galeriitänava, kus on eksootiline haljastus, kaladega veesilmad ning mitmeid kohvikuid ja restorane. Peagi alustame Fahle katlamaja ja korstna renoveerimist, mille otsa plaanime luua Tallinna uue vaateplatvormi. Oleme tänulikud, et meie pingutust ja pühendumist antud piirkonna arendamisel on märgatud ja aasta Kinnisvarategu 2020 auhinnaga pärjatud,“ rääkis Sven Mihailov auhinna üleandmise tseremoonial.

 

Fahle Pargi rajaja Fausto Capital on alates 2004. aastast büroo- ja kaubanduspindade arenduse, üürimise ja haldamisega tegelev ettevõtete grupp. Fausto on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille portfelli kuulub kokku üle 90 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda (Fahle Park, Kompassi maja, Maakri HUB, Tartu Telia ärihoone, Vironia keskus, Rappeli keskus, mitmed Maxima ja Selveri kaubanduskeskused jne).

 

„Aasta kinnisvarategu“ valitakse juba 10. korda.  Võitja kuulutatakse välja EKFL-i igakevadisel konverentsil „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“. Lisaks tunnustuskirjale saab laureaat ka Tauno Kangro skulptuuri „Mees oma unistuste aknal“. Konkursi žüriisse kuulub kaheksa Eesti mainekat kinnisvara asjatundjat.

 

Varasemad konkursi „Aasta kinnisvarategu“ laureaadid:

2011 –  Citycon, Kristiine Keskuse ost

2012 – Tallinna Linnaplaneerimisamet, Tallinna uus ehitusmäärus

2013 – Eften Capital AS

2014 – Technopolis Ülemiste AS

2015 – Ülemiste Center OÜ

2016 – Olympic Entertainment Group AS

2017 – Baltic Horizon Fund

2018 – portaali Kinnisvara24 loomine

2019 – Tallinna Linn, Reidi tee arendus

 

Eesti Kinnisvarafirmade Liit on loodud 1994. aastal ja ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid.


Lisainformatsioon:

Tõnis Rüütel

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor

tel 50 46 517; ekfl@ekfl.ee