Skip to main content

Nordic Real Estate Forum toob kokku piirkonna kinnisvaratipud

Neljapäeval, 28. novembril Tallinnas toimuv Nordic Real Estate Forum keskendub tänavu innovatsioonile ja tehnoloogiale kinnisvaraarenduses, tuues aruteludeks Tallinnasse Baltikumi ja Põhjamaade kinnisvaraturu suurtegijad.

Eesti Kinnisvaraettevõtete Liidu juhatuse esimehe Gert Jostovi sõnul on Baltikumi kinnisvaraturg viimasel kümnendil läbi teinud olulise muutuse ja meie regiooni kasvutempo on võrreldes Skandinaavias naaberriikidega kiire. „Usume, toetudes oma liikmete arvamusele, et ka järgnevad aastad pakuvad turuosalistele teenimise ja arendamise võimalusi. Samas peame oluliseks rõhutada, et tulenevalt sektori omapärast võib turul esineda lühiajalist üle pakkumist, mis seab turuosalised uute projektide planeerimisel varasemast keerulisemasse olukorda“, selgitas Jostov. „Selgelt näeme trendi konsolideerumise suunas, mis pikaajalises plaanis tähendab professionaalsete turuosaliste osakaalu suurenemist ja kvaliteedi tõusu,“ ütles Jostov.

 

Foorum keskseteks teemadeks on innovatsioon ja tehnoloogia kinnisvaraarenduses, sektori kui investeerimiskeskkonna globaalne perspektiiv ning kaubanduskinnisvara tulevik. Foorumil esinevad oma ala eksperdid Baltikumist, Põhjamaadest ning Euroopast.

 

Kinnisvaraturu ja majanduskeskkonna lähitulevikust annab oma ettekandes ülevaate SEB Rootsi vanemökonomist Daniel Bergwall. TTDesign juht Harry Vroemen räägib, kuidas innovatsioon mõjutab kaubanduskinnisvara tulevikus ning CBRE uuringute juht Jos Tromp analüüsib globaalseid investeerimistrende.

 

Konverentsi paneeldiskussioone juhivad Redgate Capital partner Aare Tammemäe, Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak, Uus Maa Kinnisvara juhatuse liige Mika Sucksdorf ja The Retail Headquarters AB juhatuse esimees Håkan Pehrsson.

 

Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu liikme Monica Meldo sõnul on fookusteema innovatsioon. „Innovatsioon kinnisvaras on möödapääsmatu. Arendajad ja arhitektid arvestavad järjest rohkem oma projektides uute lahendustega, mis muudavad kõigi meie elu lihtsamaks. Start-up´ide järsk kasv on heaks tõenduseks selles, et  kinnisvarasektor on suurte muutuste faasis,“ sõnas Meldo. „Vahetada kogemusi, vaadata koos tulevikku ning arutleda erinevate riikide ekspertidega kõige olulisemate teemade üle, see ongi selle foorumi võlu,“ lisas ta.

 

17 aasta jooksul on Eesti kinnisvaraliidud korraldatud kinnisvarakonverentsi, kus on osalenud üle 4500 inimese rohkem kui 20 riigist ning 500 esinejat enam kui 10 riigist. Korraldajate eesmärk on saada Põhjamaade juhtivaks kinnisvarafoorumiks, mille käigus kogunevad iga-aastaselt Tallinnasse sektori juhtivad äri- ja arvamusliidrid, et üheskoos arutada kinnisvarasektori tuleviku üle.

 

Nordic Real Estate Forum 2019 toimub koostöös SEB, BPT, East Capital, Northern Horizon, Technopolis Ülemiste, COBALT, CBRE Baltics ja COLONNA Kinnisvaraga. Foorumit korraldavad Eesti Kinnisvarafirmade Liit, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda ja Corpore Konverentsid.

Lisainfo ja täispikk programm leitav siin: http://www.nordicreforum.com/.