Skip to main content

Pressiteade: Tõusev kinnisvaratäht 2017 ja Säravaim kinnisvaratäht 2017

PRESSITEADE
13.oktoober 2017.a.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu 2017.aasta kinnisvarateemaliste üliõpilastööde konkursi võitja, „Tõusev kinnisvaratäht„ on Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledži rakenduskõrghariduse õppekava lõpetanud Angelina Ilizina ja „Säravaim kinnisvaratäht“ on Tartu Ülikooli magister Risto Veiderpass.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) kuulutas 2012.a. esmakordselt välja Eesti kõrgkoolides kinnisvarateemasid käsitlevate lõputööde konkursi.

EKFLi poolt välja antava preemia eesmärgiks on läbi tunnustuse tähelepanu juhtimine kinnisvaramajandussektorile. Uute ideede ja rakenduste toetamine erialaliidu poolt.

Konkursile saab esitada kinnisvarateemalise (kinnisvaraarenduse, -vahenduse, -turunduse, -juriidika jms) magistritöö, bakalaureusetöö või rakenduskõrgharidusõppe lõputöö. Hindamiskriteeriumiteks on teema mõjukus, rakenduslikkus ja uuenduslikkus Eesti kontekstis.

Preemia „Säravaim kinnisvaratäht“ määratakse konkursile esitatud parima magistritöö autorile ja preemia „Tõusev kinnisvaratäht“ määratakse konkursile esitatud parima bakalaureusetöö või rakenduskõrgharidusõppe lõputöö autorile.

2017. aastal esitasid preemia nominente kategoorias „Tõusev kinnisvaratäht“ Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledž ja Tartu Ülikool, „Säravaim kinnisvaratäht“ kategoorias esitasid nominente Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja Eesti Maaülikool.

Preemia „Tõusev kinnisvaratäht 2017“ võitja on Angelina Ilizina lõputööga „R. Tobiase 7, 9, 11 arnedusprojekti investeeringu tasuvusanalüüs“ ja „Säravaim kinnisvaratäht 2017“ võitja on Risto Veiderpass magistritööga „Kaubanduspinna suureneva pakkumise mõju Tallinna kaubanduskinnisvara turule“

EKFL tegevdirektor Tõnis Rüütel ütles, et Liidu juhatuse liikmetest koosnev hindamiskomisjon oli meeldivalt üllatunud, et konkursile laekus rida tugevaid töid, mille seast parima valimine ei olnud lihtne. Angelina Ilizina võidutöö tõusva kinnisvaratähe kategoorias sai komisjoni poolehoiu kinnisvara-arendusprojekti investeeringu tasuvusanalüüsi professionaalse lähenemise eest. Töö tugineb turuanalüüsile, sh analoogiliste arendusprojektide info võrdlusele, mis võimaldab teha väga konkreetseid järeldusi. Risto Veiderpassi võidutöö säravaima kinnisvaratähe kategoorias pälvis komisjoni eelistuse teema aktuaalsuse tõttu, sest on ju kaubanduspindade lisandumine, eriti Tallinnas, olnud viimastel aastal vägagi muljetavaldav ja analüüs, kuhu see viia võiks, aja- ja asjakohane. Töö tulemus sisaldab olulist informatsiooni turu toimimise kohta pikaajaliselt ja annab suunised rendimäärade ja vakantsuse trendide kohta, omades seeläbi olulist praktilist väärtust.

Preemiate suuruseks 2017.aastal on parima magistritöö autorile 500 eurot ja Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledži lõputöö autorile 300 eurot, mis anti üle EKFLi sügiskonverentsil „Mis saab edasi? (olukord kinnisvaraturul)“ 13.oktoobril Park Inn by Radisson Meriton Conference & SPA Hotel Tallinn konverentsikeskuses.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (asutatud 1994.a.) on kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevate äriühingute ühendus.

Lisainformatsioon:

Tõnis Rüütel

EKFL tegevdirektor

GSM: +372 5046517

E-post: ekfl@ekfl.ee