Skip to main content

Hoolimata ostubuumist soovitakse kortereid ka üürida

Kui varem olid üsna levinud üürilepingud pikkusega aasta ja isegi rohkem, siis nüüd on tavaline üüriperiood 3-6 kuud. Näiteks üliõpilased üürivad siiski veel pikemaks ajaks.

Keskmist üürihinda on raske välja tuua, kuna üürihinnad on olenevalt piirkonnast ja korteri või maja seisukorrast väga erinevad. Enim nõutakse üürikortereid kesklinnas, suurusega 50 ruutmeetrit, mille üürihind on 5000-6000 krooni kuus. Seevastu kesklinna lähiümbruses jääb hind keskmiselt 4000-5000 krooni piiresse.

üürimisel eelistatakse uue sisustuse ja viimistlusega kortereid. Lisaväärtust annab parkimiskoht, soovitavalt garaažis.

Mustamäel, õismäel ja Koplis on eriti nõutud 1toalised üürikorterid hinnaklassis 2000-2500 krooni kuus. Nende seisukord võib olla rahuldav.

40ruutmeetriste korterite üürihinnad jäävad 3500-5000 krooni juurde ning nende seisukord on reeglina korralik ja puhas.

Tallinna lähiümbruses on 40-50ruutmeetriste korterite üürihinnad 3000-4500 krooni.

Tasub meeles pidada, et kuus makstavale üürihinnale lisanduvad reeglina kõikvõimalikud kommunaalmaksed nagu küte, vesi, elekter, prügivedu, haldus- ja hoolduskulud.

Järjest enam hindavad paljud üürijad ka infrastruktuuri olemasolu: kui kaugel asuvad lähim kauplus, kaubanduskeskus, bussipeatus, millised on parkimisvõimalused. Hinnatakse ka internetiühenduse võimalusi (WiFi), ümbruskonna üldist turvalisust, sportimisvõimalusi, lasteaedade ja koolide olemasolu ja lähedust.

On juhtumeid, kus otsuse langetamise juures on oluliseks saanud isegi maja trepikoja üldolukord.

Paljude jaoks on need väiksed detailid, kuid suures plaanis loovad need terviku ja muutuvad üürikorterit valides tihtipeale määravaks teguriks.

üürimise juures unustatakse tihti, et üürilepingut sõlmides tuleb kindlasti arvestada tagatisraha ja vahendustasuga kinnisvarabüroole. Viimast muidugi juhul, kui vahendajana kasutatakse kinnisvarabürood.

Allikas: äripäev