Skip to main content

Vanade ja uute korterite hinnavahe suureneb

Kui veel aasta tagasi sai Mustamäe või õismäe korteri müügi järel asuda maja ehitama ning uute korterite hinnad olid olenemata kvaliteedist ja asukohast vanemate korteritega samas suurusjärgus, on nüüd oodata hindade erinevuse suurenemist.

Vanade korterite puhul tasub kinnisvarafirmade hinnangul valmis olla mõningaks hinnalanguseks.

Müügiperiood pikenes

Uus Maa kinnisvarabüroo andmetel ei toonud juba 2006. aasta teine pool näiteks Tallinnas ja selle lähipiirkondades kaasa suuri hinnatõuse ning nii maade-majade kui ka korterite müügiaeg pikenes.

«Korterite hinnad kasvasid mõõdukalt ning objektide hinnad läksid vastavusse asukoha ja seisukorraga,» rääkis Uus Maa turundusjuht Tiina Shein.

Kuigi ka uusi projekte tuleb endiselt peale, on nüüd suurim huvi rohkete lisaväärtustega korterite vastu.

Kruntide ja majade hinnad tõusid 2006. aasta kevad-suvel üsna kõrgele ja aasta teisel poolel enam hinnakasv ei jätkunud. «Huvi on endiselt suur, aga hinnad ei vasta ostjate võimalustele,» tõdes Shein.

Maade osas on Sheini sõnul hindade tõusuruumi ainult hea infrastruktuuriga ja kõrghaljastusega kruntidel ning Tallinna lähiümbruse seni madalamate hindadega püsinud piirkondades.

ERI kinnisvara prognoosib esimeseks poolaastaks Tallinna äärealade ehk Laagri, Saue, Nõmme ja Viimsi korterite vähest kallinemist.

«Ilmselt on oodata viieprotsendilist tõusu,» tõdes ERI Kinnisvara tegevjuht Mart Saa. «Samas ei saa välistada, et suuremate pakkumistega kohas, näiteks Haabneemes, hinnatõus sootuks peatub.»

Vana- ja kesklinnas ning mujal asuvad oma näota korterite hinnad jäävad Saa sõnul pigem seisma või kallinevad kõige rohkem kümnendiku.

Eripära hinnas

Kuid eripäraste kortermajade puhul, kus on näiteks kõrged laed, hea planeering või ilus vaade, on siiski oodata veel hinnatõusu kuni 15 protsenti.

Saa sõnul sõltub hinnatõus suuresti ehitusmaterjalide ja ehitushindade tõusust, mitte enam nii väga kinnisvara pakkumiste defitsiidist.

«Kindlasti hakatakse hindama kvaliteeti ja omanäolisi projekte,» märkis Saa. «Asukoht aga on ja jääb oluliseks teguriks hinnatõusu ja müügiedu prognoosimisel.»

Kinnisvarahinnad

Korterite hinnatõusu prognoos 2007. aastaks:
Tallinnas – kuni 10 protsenti üksikutes piirkondades ja sõltuvalt korteri kvaliteedist
Tartus – kallineda võivad uued korterid
Rakvere – hinnatõusu pole oodata
Pärnu – kerkida võivad kesklinna ja rannarajooni korterite hinnad
Viljandi – olulist hinnatõusu pole oodata
Kuressaare – hinnatõusu pole oodata

Allikas: kinnisvarabürood

Postimees
17.01.07