Skip to main content

Pangad ütlevad üha sagedamini laenuvõtjatele ära

«Praegu on hea nädal, kui ühe uue korteri saad müüdud,» rääkis Merko ehitatavas Kolde tänava majas kortereid müüv maakler Marje Soosaar aripaev.ee-le.

«Laen sõltub sellest, millise palgaga on tegemist. Need on ekstra inimesed. Ekstra inimesed on otsa hakanud lõppema.» Linnu tee kortermaja müüv maakler Inna Kondratjeva lisas, et järjest enam ostetakse korter lisatagatisega või 10-protsendilise omaosalusega – viimast saavad lubada endale noored pered.

Uus Maa maakler Kristjan Reinoja müüb kortereid Mustamäel Keskuse tänavale kerkivasse majja ja müük ei lähe hästi. «Inimene läheb panka raha küsima ja tuleb eitusega tagasi, eriti viimasel ajal,» rääkis ta.

Maaklerid ootavad uut põlvkonda

Juhkentali 52 majja korterid müüv Iris Roosimägi räägib, et eitused pankadest puudutavad ka kasutatud korterite ostmist, uute puhul polegi ta seda nii märganud. «Järgmise ringina ostavad vanemad oma lastele uusi kortereid. Müüvad selleks vanaema maja, metsa ja maa maha.»

Roosimägi sõnul ootab turg 1986. ja 1987. aastal sündinud põlvkonna elluastumist, sest siis tuleb turule igal aastal kuni 25 000 potentsiaalset koduotsijat.

Toimetas Kaire Uusen, PM online
07.02.2007