Skip to main content

Üürilevõtjate hulk kasvab

Uus Maa Kinnisvara üürikorterite konsultant Kristina Sõmerik kinnitab, et huvi üürikorterite vastu on esimese poolaasta jooksul suurenenud.

Selline areng on Sõmeriku hinnangul tõusvate laenuintresside taustal ootuspärane, kuna inimestel ei ole enam võimalik kergekäeliselt laenu saada. Nii tulebki uue kodu soetamine edasi lükata ja mõtlema hakata korteri üürimisele. Erinevalt müügist suve saabumine üürikorterite turgu oluliselt ei mõjuta – huvi suurenes juba juuni keskel ning kasvab endiselt.

Huvi pakub kesklinn

Piirkondadest on eelistatumad kesklinna korterid, aga ka odavama hinnaklassi magalakorterid.

Turu aktiivsuse langust võib seevastu märgata Pirital ja Viimsis. Samas on tõusnud huvi vanalinna, Kakumäe ja Rocca al Mare üürikorterite vastu. üldiselt on nõutumad uutes korterelamutes paiknevad üürikorterid, kuid kui hind jääb kõrgeks, ollakse nõus üürima ka kvaliteetselt renoveeritud korter vanemas elamus.

Kristina Sõmerik rõhutab, et oluline on, et korterisse oleks võimalik kohe sisse kolida.

Suvi on aktiivne aeg

Arco Vara elamispindade maakler Maia Daljajev määnab, et üüriturg on tegelikult aktiivne kogu aeg. Puhkustele vaatamata on suveperiood aktiivne, kuna paljud valmistuvad juba sügiseseks kõrgkooli minekuks ja seoses sellega otsitakse ka aktiivselt üürikorterit.

Tema sõnade järgi huvitab üürijaid kuni 6000kroonised korterid, seisukorra osas otsitakse soovitavalt moodsa siseviimistluse ja planeeringuga kortereid.

Vanast suvilast toodud määbliga sisustatud korteritel ei ole just eriti palju huvilisi.

Maia Daljajev, Arco Vara elamispindade maakler

‘Vanast suvilast toodud määbliga sisustatud korteritel ei ole just eriti palju huvilisi,’ märgib ta. üürikorterite puhul on hinnatuim kesklinn. Daljajevi kinnitusel avaldab äärelinna korterite puhul mõju ühistranspordi liiklus ja sellele kuluv aeg.

Kõige nõutavamad 2-3toalised väga heas seisukorras kesklinna lähedal asuvad korterid, mille hind ulatub kuni 8000 kroonini.

Anne Linnaste on oma kesklinna korterit väikeste vaheaegadega üle kuue aasta välja üürinud. ‘Praegu otsin jälle uut üürnikku. Võin kinnitada küll, et hetkel saab üürikorteri eest rohkem küsida kui eelmisel sügisel,’ väidab ta.

Kommentaar

Pärle Sepping
Pindi Kinnisvara eluruumide osakonna juhataja

Suveperioodi seisneb peamine erinevus selles, et turul on väga vähe pikemaks perioodiks elamispinda otsivaid üürnikke.

Samas aktiveeruvad lühiajalised üürileandmised, perioodiga mõnest päevast kuni kuuni. Taolisteks klientideks on sageli välismaalased, kes tulevad Tallinna puhkusele, või kohalikud inimesed, kes otsivad oma kaugemalt tulnud sõpradele lühiajalist elupaika. Paljud korteriomanikud pole aga sellisest tehingust huvitatud ja seetõttu pole mõneks päevaks korterit leida lihtne.

Allikas: äripäev, 25.juuni 2007