Skip to main content

Kinnisvarahinnad lähevad ülesmäge

Kui 2009. aasta juulis maksis eluruumi ruutmeeter keskmiselt 624,19 eurot, siis tänavu veebruari tehingutes on ruutmeetri keskmine hind tõusnud 758,5 euroni. Seega on hinnad statistika järgi kasvanud üle 20 protsendi. Suurenenud on ka kinnisvaratehingute arv.

Pindi Kinnisvara turundusvaldkonna juhi Peep Soomani sõnul on hinnad tõepoolest tõusuteel, kuid veidi vähem, kui statistika esmapilgul näitab.

«Rasketel aegadel osteti rohkem odavat kinnisvara, kuid põhjast ülespoole liikudes on tehingute hulgas aina enam olnud heas seisukorras kalleid objekte,» nentis Sooman.

«Kui eelmise aasta kevadel sai kindlaks, et põhi on määdas, siis hakati ka rahakotiraudu lahti tegema. Kriisiajal vaadati, et asjad on ligadi-logadi ja parem on raha hoida pangaarvel,» lisas ta.

Soomani sõnul vaatleb Pindi hinnaindeks tehinguid 17 Eesti linnas. Kuigi igal linnal on omad iseärasused, võib üldistatult äelda, et poole hinnatõusust saab panna ostueelistuste muutuse arvele. Näiteks Tallinnas on kinnisvaraturu põhjaga võrreldes hinnad tõusnud koguni 30 protsenti.

Sellest 15 protsenti on olnud reaalne hinnatõus ja 15 protsenti võib panna selle arvele, et tehinguid on tehtud kallimate objektidega.

Allikas: http://www.e24.ee/?id=386654