Skip to main content

Uus Maa Kinnisvarabüroo taastas Lätis tegevuse

Käesoleva aasta märtsis alustab Uus Maa Property Advisors tütarfirma UMPA Latvia tegevust Lätis, keskendudes esmajärjekorras investeeringute nõustamisele ja konsultatsioonile.

 

UMPA Latvia äritegevust hakkab koordineerima Uus Maa kauaaegne koostääpartner Aigars �_arins, kes on kinnisvaraturul tegutsenud 20 aastat ning on rahvusvahelise kinnisvaraorganisatsiooni FIABCI Balti haru juhataja, teatas ettevõte.

 

“Läti kinnisvaraturg sai kriisi käigus märksa raskema läägi kui Eesti oma ja näitab täna esimesi taastumise märke. Me usume, et sellisel hetkel tegevuse alustamine loob tugeva aluse edukale äritegevusele,” ütles UMPA Latvia juhatuse liige Ardi Roosimaa.

 

“Paljud investorid otsivad praegu kõrgemaid tootlusi, mis õigustaks keerulise maailmamajandusega kaasnevaid riske. Läti on demonstreerinud tugevaid makromajanduslikke tulemusi, mis annab alust eeldada, et erasektor, seal hulgas ka kinnisvaraturg, hakkab lähiaastatel kasvama, et naaberturgudele järele jõuda. UMPA investeerimisalased teenused tuginevad pikaajalisele rahvusvahelisele kogemusele ja koostääle,” selgitas Roosimaa.

 

Uus Maa Property Advisors juhatuse liige Jaanus Lauguse sõnul lahkus Uus Maa Läti turult rahakriisi süvenedes aastal 2008.
‘Meil oli piisavalt tegemist sel ajal, et Eestis ettevõtet saneerida ning uute turutingimustega kohaneda. Eks me kõik veel mäletame, kuivõrd ränk langus Eesti turul aset leidis,’ sõnas ta.
‘Kaugele tulevikku suunatud tegevus Lätis oli mõistlik peatada. Samas olime veendunud, et võimaluste tekkides siseneme uuesti.’

 

Allikas: http://majandus.delfi.ee/news/kinnisvara/uus-maa-kinnisvaraburoo-taastas-latis-tegevuse.d?id=63990987