Skip to main content

Aasta kinnisvarategu 2011 auhinna sai Citycon

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) andis täna koostääs Nordeaga korraldatud konverentsil „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“ esmakordselt üle auhinna „Aasta kinnisvarategu“, mille pälvis Rocca al Mare, Kristiine ja Magistrali kaubanduskeskuste arendaja Citycon. Konverents toimub koostääs Nordea pangaga.

 

„Peamiseks põhjuseks, miks Citycon laureaadiks osutus, oli raskel ajal teostatud suurtehing – Kristiine Keskuse ost. Turule andis see mõõdupuu järgmisteks tehinguteks ning selge sõnumi tervele ärisegmendile, et hoolimata keerulistest aegadest võib sobivatel tingimustel toimuda väga suuremahuline tehing,“ märkis EKFLi juhatuse esimees Peep Sooman.

 

„Teatavasti on turul sadu kinnisvaraomanikke, kes on aastaid oma vara otsas „kinni olnud“ ning nimetatud tehing tõestab ilmekalt, et turul on aktiivseid investoreid, kes on valmis korraliku kauba eest ka korralikku hinda maksma,“ sõnas Sooman.

 

Põhjamaade juhtiv kaubanduskinnisvara arendaja Citycon omandas määdunud aasta kevadel Kristiine Kaubanduskeskuse 105 miljoni euro eest, tõustes selle tehinguga ühtlasi üheks suurimaks varade eraomanikuks Eestis.

 

Lisaks Kristiine Kaubanduskeskuse ostule alustas Citycon määdunud aastal Mustamäel asuva Magistrali arendamist. 6,5 miljoni euro suuruse uuenduskuuri läbinud Magistral taasavatakse sel kevadel.

 

Cityconile kuuluv Rocca al Mare Kaubanduskeskuse ASi võitis määdunud aastal ka äripäeva Kinnisvara TOPi. 

 

„EKFL otsustas hakata välja andma kinnisvara majandussektori aasta teo auhinda, kuna leidis, et majandussurutis näitab lõpumärke. Aeg on tunnustada neid, kes ka rasketel aastatel on teinud pingutusi kinnisvaraturu elavdamiseks ning olnud seeläbi ka suunanäitajad,“ märkis EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel.

 

Auhinda plaanib EKFL välja anda ka järgnevatel aastatel eeldusel, et on väärikaid tegijaid kinnisvarasektoris, keda EKFL-i kuuluvad äriühingud nominentideks esitavad. Aasta kinnisvarategu auhind on Tauno Kangro poolt teostatud hinnaline skulptuur.

 

Auhinnale „Aasta kinnisvarategu 2011“ said kandidaate esitada kõik EKFLi liikmed ja strateegilised koostääpartnerid. Nominentide hulgast valis laureaadi välja EKFL-i juhatus, kelleks osutus Citycon.

 

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) on 1994. aastal loodud liit, mis ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid. 


Lisainformatsioon: Tõnis Rüütel, Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor, GSM:             50 46 517