Skip to main content

Pressiteade: EKFL valis esmakordselt noore kinnisvaratähe

 

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) annab tänavu esmakordselt üle preemia „Säravaim kinnisvaratäht“, mis valiti kinnisvarateemaliste üliõpilastääde hulgast. Preemia antakse üle teisipäevasel kinnisvaraseminaril.

 

Iga-aastaseks traditsiooniks kujuneva preemia eesmärgiks on läbi tunnustuse tähelepanu juhtimine kinnisvaramajandussektorile. Tääde hindamiskriteeriumiteks on teema mõjukus, rakenduslikkus ja uuenduslikkus Eesti kontekstis.

 

Käesoleva aasta kinnisvarateemaliste üliõpilastääde konkursi võitjaks on Tuuli Põldma Tallinna Tehnikaülikoolist, kes kaitses magistritää teemal „Miljääväärtuslike piirkondade taaselustamine kultuuriliste ja majanduslike valikute koosmõjus. Kalamaja näitel“.  Tää juhendajateks olid Liis Ojamäe ja Katrin Paadam.

Konkursi laureaat esineb preemia üleandmisel ka oma lõputääd tutvustava ettekandega.

 

Preemia üleandmine toimub 16. oktoobril, mil  EKFL korraldab  koostääs BIGBANKIGA Meriton Grand Conference & SPA Hotel’i konverentsikeskuses kinnisvarateemalise seminari, mis läbi valdkonna arvamusliidrite annab ülevaate kinnisvaraturu hetkesisust ja teeb ettevaate arengutest kuni aastani 2020.

 

EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüüteli sõnul on teemad, mida seminaril kaardistatakse, seotud nii võimalike võngetega eurotsooni rahaturgudel kui ka demograafilise arenguga Eestis ja kuidas need mõjutavad kinnisvaraturgu kesk-pikas perspektiivis.

 

Seminaril teeb ettekande Arco Real Estate AS juhatuse liige Mart Saa, kes annab ülevaate kinnisvaraturust, prognoosidest ja eeldustest 2013.aastaks. BIGBANK AS krediidivaldkonna juht Ingo Põder räägib panga ootustest kinnisvarahindajale ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja,  linna peaarhitekt Endrik Mänd räägib bürokraati ja ajakulu vähenemisest seoses uue Tallinna ehitusmääruse kehtima hakkamisega alates 1.novembrist 2012.a. AS YIT Ehituse arendusdirektor Argo Karuse annab ülevaate kinnisvaraturust (sh elukondlikust) investori pilgu läbi.

 

Seminar lõpeb Ain Kivisaare juhitava diskussioonipaneeliga teemadel „Mis saab edasi ehk Eesti kinnisvaraturg aastal 2020?“ ja „Kuidas kinnisvarainvesteering kaitseb euro kokkukukkumise eest?“, milles osalevad valdkonna arvamusliidrid Viljar Arakas, Hannes Kuhlbach, Kalev Roosiväli, Ero Viik, Aavo Kokk ja Tõnu Toompark.

 

Seminari moderaatorid on EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel ja EKFLi juhatuse esimees, Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

 

Eesti kinnisvarafirmade Liit on loodud 1994. aastal, mis ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid. 

 

Lisainfo:

Tõnis Rüütel

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu

Tegevdirektor

Mob: 50 46 517