Skip to main content

Pressiteade: Eesti Kinnisvarafirmade Liit hoiatab: turul on buumi ilmingud

 
Värske uuringu kohaselt on lähema 2-3 aasta jooksul kinnisvara osta plaanivate inimeste hulk kasvanud vaid kolme kuuga 8 protsendilt 11 protsendile. Kinnisvara ostmist peab soodsaks tegevuseks 33 protsenti küsitletutest, veel detsembris oli see 37 protsenti. 
 
 
EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel ütles, et tegemist on murettekitavalt vastuoluliste sõnumitega. „Kui me lisame siia võrrandisse ka fakti, et alla 30 aastastest noortest plaanib nüüd juba 29 protsenti lähiaastatel kinnisvara soetada, siis on tegemist selgelt ohumärgiga,“ lausus Rüütel. Tema sõnul oli detsembris see protsent veel 20. Kusjuures iseäranis tähelepanuväärne on, et kui detsembris oli kõikidest kinnisvara osta plaanivatest isikutest alla 30 aastaseid 58%, siis nüüd on see tõusnud juba 67%-le. „Selles vanuses noortel puudub sisuliselt masu-kogemus,“ nentis Rüütel. „Kasvavad palgad, suurenev täähõive ja puudulik kogemus on viinud noored inimesed uljuseni, mis võib süvenedes hakata domineerima tervel Eesti kinnisvaraturul, kuid see on kindlasti olukord, mida kinnisvarafirmad ei soosi,“ lausus ta. „Tuhanded pered pole veel laenulõksudest vabanenud, kuid uus põlvkond hakkab juba kordama oma vanemate vigu,“ määnis Rüütel. 
 
Uuringus osales kokku 800 inimest.
 
 
Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) on loodud 1994.a. EKFL on kinnisvara arenduse, vahenduse ja konsultatsioonidega tegelevate äriühingute ühendus. Liitu kuulub 40 juhtivat kinnisvarasektori ettevõtet. 
 
Lisainfo:
 
Tõnis Rüütel
Tegevdirektor
Eesti Kinnisvarafirmade Liit
GSM: 50 46 517