Skip to main content

Kinnisvaraettevõtted: üüriturg hakkab tõusma

 

Kinnisvaraturul on oodata elamispindade ostu-müügituru tempo tagasitõmbumist ja sealse aktiivsuse kandumist elamispindade üüriturule, selgus Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) liikmete seas läbiviidud kinnisvarasentimendi uuringust.

 

„Võrreldes poole aasta taguse analoogse küsitlusega on kinnisvaraettevõtete juhtide hinnangud elamispindade ostu-müügituru osas muutunud märksa konservatiivsemaks,“ kommenteeris uuringu tulemusi EKFLi juhatuse liige Tõnu Toompark. „Küll oodatakse sügisese küsitlusega võrreldes märksa suuremat kasvu nii eluruumide üürihindadele, kui tehingute arvule.“

 

äripindade sektori osas on ootused analoogsed. Kinnisvarafirmad näevad ees äripindade üürihindade kerkimist, kuid samas on ootus üüritehingute arvu suurenemisele mullusest tagasihoidlikum.

 

„Eriti tasub välja tuua veel seda, et mullu sügisel soovis kaks kolmandikku ettevõtetest täätajate arvu kasvatada ja üks kolmandik leppis täätajate arvu hoidmisega endisel tasemel. Tänavu kevadel läbiviidud uuringu tulemusena on need näitajad päärdunud – vaid üks kolmandik ettevõtteid soovib täätajate arvu suurendada,“ lisas Tõnu Toompark.

 

Kinnisvarasentimendi uuring on Eesti Kinnisvarafirmade Liidu liikmete seas regulaarselt kaks korda aastas läbiviidav küsitlus, mis uurib ettevõtete juhtide hinnanguid kinnisvaraturu trendidele.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) on loodud 1994.a. EKFL on kinnisvara arenduse, vahenduse ja konsultatsioonidega tegelevate äriühingute ühendus. Liitu kuulub üle 40 juhtiva kinnisvarasektori ettevõtte.

 

Allikas: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kinnisvaraettevotted-uuriturg-hakkab-tousma.d?id=68605007