Skip to main content

Pressiteade: Kinnisvaraspetsialistid analüüsivad turu jätkusuutlikkust

 

Eesti Kinnisvarafirmade Liit koostääs Nordea Panga ja Eesti Arengufondiga korraldab 9.aprillil konverentsi „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“, kus asjatundjad analüüsivad kiirelt kasvanud hindade jätkusuutlikkust.

 

Konverentsil selgub ka „Kinnisvara tegu 2014“ laureaat, kellele antakse üle Tauno Kangro skulptuur „Mees oma unistuste aknal“. 

 

 

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) tegevdirektor Tõnis Rüüteli sõnul on 2014. aasta olnud jätkuvalt aktiivne.

Kiire tõusuga on sektoris silma paistnud korteriturg ja seda tähelepanuväärsemalt Tallinnas ja Tartus, kus hinnad on tõusnud buumilähedasele tasemele.

Ennekogematu on olukord, et panganduses oleme jõudnud negatiivsete intresside lävele.

‘Eesti oma väikese ja avatud majandusega sõltub maailmamajanduse käekäigust, samamoodi sõltub ka meie kinnisvaraturg globaalsetest muutujatest. Seetõttu keskendub konverents lisaks Eestis toimuvale välisriikide kinnisvaratrendidele ning globaalmajanduse mõjudele. Jätkuvalt on märksõnaks Euroopa regulatsioonidest tulenev energiasäästu temaatika, mis paneb kinnisvaraarendusele ette karmid ajalised raamid,“ ütles Rüütel.

 

üle 15-aastase traditsiooniga kinnisvarakonverentsi avab Nordea Pank Eesti ettevõtete panganduse juht Peter Treialt.

Kuidas tuleb Euroopa toime miinusintressidega? Sellest annab ülevaate Nordea Pank Eesti peaäkonomist Tõnu Palm.

Tänane ja homne elukeskkond – lahendusest Eesti majandusarengule tulevikus räägib Eesti Arengufondi energia- ja rohemajanduse suuna juht Peep Siitam.

Kinnisvarakuulutuste kvaliteedi üle arutleb  Tartu ülikool majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja, turunduse dotsent Andres Kuusik.

ülemaailmsetest teguritest, mis mõjutavad Eesti kinnisvaraturgu annab ülevaate futurist Guido Viik.

  

Diskussioonpaneelid toimuvad teemadel:

Elukondliku kinnisvaraturu hetkeseis ja tulevikutrendid – mull, kuristik või Everest“, moderaator Mika Sucksdorff.

Ehituse hind eile, täna ja homme“, moderaator Mait Schmidt.

Pankade vastutus – võtmed panka. Kas selline on ka meie tulevik? Läti vs Eesti õiguslikud erinevused“, moderaator Martin-Johannes Raude.

Maksulaekumine kinnisvarasektoris – kuidas maksud laekuvad, millised on kitsaskohad?“, moderaator Sven Sester.

Arengud ärikinnisvarasektoris“, moderaator Ardi Roosimaa.

  

Paneelides osalevad: Ingvar Allekand, Tõnu Toompark, Peep Sooman, Peep Siitam, Toomas Alle, Eiki Rump, Reet Kalmet, Jarmo Liiver, Tarmo Kase, Viljar Arakas, Madis Raidma, ülo Pärnits, Igor Mälder.

 

Konverents toimub Meriton Grand Conference & SPA Hotelli konverentsikeskuses (Paldiski mnt.4), moderaatorid on EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel ning EKFLi juhatuse esimees, Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

 

Eesti kinnisvarafirmade Liit ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid. 

 

Lisainfo:

Tõnis Rüütel

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Tegevdirektor

+ 372 50 46 517