Skip to main content

Explorer pälvis LEED Platinum sertifikaadi

Capital Milli arendatavale ärihoonele Explorer väljastati energiatõhusa ehitise sertifikaat LEED Platinum, milleni pole varem ükski Eesti ärihoone küündinud.

LEED-sertifikaat (Leadership in Energy and Environmental Design) on rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimissüsteem, mille täätas välja USA Rohelise Ehituse Nõukogu (USGBC). Platinum-sertifikaat tähistab kõige kõrgemat taset. 

Exploreri omaniku Timofey Sukonkini sõnul on hoone täitnud eesmärgi olla järgmise põlvkonna ehituskultuuri ja -kvaliteedi suunanäitajaks, toetades sadamaala kujunemist Tallinnale kui põlisele mereväravale vääriliseks linnasüdameks.

Capital Milli tegevjuht Igor Mälder toonitas, et Explorer ja 2015. aasta alguses LEED Gold sertifikaadi saanud Navigator on viinud Eesti ärikinnisvara uuele, rahvusvahelisele tipptasemele.

“Mõlema hoone kasutajatelt saadud väga positiivne tagasiside näitab, et oleme Tallinna südameks kujuneval sadamaalal seadnud lati väga kõrgele,” lausus Mälder. “Sadamaala, mis ühtlasi on linnasüda, peab olema oma rolli vääriline nii sisult kui vormilt. See peab olema visiitkaardiks. Mul on hea meel, et oleme Eestile oluliste sündmuste nagu riigi 100. juubel ning Euroopa Liidu nõukogu eesistumine suutnud ära teha suure ja olulise tää.”

LEED-sertifikaat annab kliendile ja avalikkusele kinnituse, et hoonele seatud kõrged nõuded keskkonnasäästlikkuse ja tääkeskkonna suhtes on täidetud. Sertifikaadi taotlemisprotsess kestis ligi kaks aastat ning selle käigus oli Capital Milli konsultandiks Oü Ermeesia.

Explorer juurutab rohelist mõtteviisi ka üldisemalt. Näiteks asub keldris jalgrattaparkla, üldkasutatavad pesuruumid ja elektriauto laadimispunkt. Maja fuajeest saavad täätajad kohtumiste tarbeks laenutada jalgrattaid.

Kokku on hoones 4500 rm büroopinda sealhulgas esimesel korrusel 270 rm toitlustuspinda ja 270 rm kaubanduspinda. Exploreri ülemisel korrusel on kahes otsas rõdud ning fassaadidel erisuunalised päikese ja kuumuse eest kaitsvad päikesesirmid. Sirmidesse on paigutatud LED-ribad, mis annavad võimaluse hoonele sõna otseses mõttes värvi lisada. Paiknemine sadamaalal tähendab ligipääsetavust Soomest tulevatele inimestele ning lisaks on tegemist ummikuvaba kesklinnapiirkonnaga.