Skip to main content

Kinnisvarateemaliste üliõpilastööde konkursi võitja on selgunud

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) 2019. aasta kinnisvarateemaliste üliõpilastööde konkursi võitjad kategoorias „Säravaim kinnisvaratäht“ on  Tartu Ülikooli magistrid Liis Arusoo ja Kätrin Liebert.

EKFLi poolt väljaantavate preemiate eesmärk on erialaliidu poolt innustada läbi tunnustuse üliõpilasi andma kinnisvaramajandussektorile uusi ideid ja rakendusi.

Juba 7 aastat saab konkursile esitada kinnisvarateemalise (kinnisvaraarenduse, -vahenduse, -turunduse, -juriidika jms) magistritöö kategoorias „Säravaim kinnisvaratäht“ ja bakalaureusetöö või rakenduskõrgharidusõppe lõputöö kategoorias „Tõusev kinnisvaratäht“. Hindamiskriteeriumiteks on teema mõjukus, rakenduslikkus ja uuenduslikkus Eesti kontekstis.

  1. aastal esitasid preemia nominente kategoorias „Säravaim kinnisvaratäht“ Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool.Tõusva kinnisvaratähe kategoorias sel aastal väärilist tööd ei esitatud.

EKFL tegevdirektor Tõnis Rüütel ütles, et Liidu juhatuse liikmetest koosnevale konkursi hindamiskomisjonile laekus kolm üsna tugevat magistritööd, mille seast parima valimine ei olnud üksmeelne. Võidutöö, kategoorias „Säravaim kinnisvaratäht“, sai komisjoni enamuse poolehoiu teema uudsuse ja analüüsi professionaalse käsitlemise eest. Sel teemal midagi eesti keeles varasemalt avaldatud ei ole. Tegemist on valdkonnaga, mis mõjutab oluliselt majanduse käekäiku. Tagatisvara hindamise aluste parendamine võimaldaks tagada kvaliteetsema eelinfo ja suurema kindluse tehtud otsuste suhtes. Magistritöö eesmärk on hinnata kinnispandi väärtuse kui alternatiivse hindamise aluse sobivust ärikinnisvara väärtuse hindamisel Eesti laenupõhiselt finantseeritud tehingute kontekstis. Ärikinnisvara väärtuse hindamisele keskendutakse eelkõige seetõttu, et see on keerukam ja vajab Eestis hetkel veel ekspertide poolt teostatud hindamist vastupidiselt mitteärilise otstarbega varale, kus protsess on juba paljuski automatiseeritud.

Preemia „Säravaim kinnisvaratäht 2019“ võitjad on Liis Arusoo ja Kätrin Liebert  magistritööga „Kinnispandi väärtus kui alternatiiv kinnisvara turuväärtuse hindamisele laenupõhisel finantseerimisel“.

Preemia suuruseks 2019. aastal on 500 eurot, mis anti üle 17. oktoobril EKFL-i sügiskonverentsil „Mis saab edasi? (olukord kinnisvaraturul)“ Park Inn by Radisson Meriton Conference & SPA Hotel Tallinn konverentsikeskuses.