Skip to main content

Pressiteade: Kinnisvara tegu 2012 laureaat on Tallinna Linnaplaneerimise Amet.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) kuulutas täna välja „Kinnisvara tegu 2012“ laureaadi, kelleks on Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna uue ehitusmääruse eest.

 

„Põhjuseks, miks Tallinna linna ehitusmäärus teiste nominentide seas enam hääli sai ja laureaadiks osutus, on kinnisvaraarendajaid seni ahistanud detailplaneeringute menetlustähtaegade kohati vägagi ebamõistlik pikkus“ märkis EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel.

 

Kinnisvaraarendajate lootuste kohaselt peaks uue ehitusmääruse rakendamine ennekõike tagama planeeringute menetlemise aja tuntava lühenemise, menetluse parema jälgitavuse ning halduskoormuse vähenemise.

 

ühe peamise muudatusena ei nõua uus ehitusmäärus enam detailplaneeringu eskiisi koostamist. Kuna eskiisi koostamine ja menetlemine võttis kolmandiku kuni poole planeeringu koostamisele kuluvast ajast, peaks detailplaneeringu menetlemisele eelnevast dubleerivast eskiisimenetlusest loobumine menetlusaega märkimisväärselt lühendama.

 

Teiseks oluliseks muudatuseks on detailplaneeringu esitamine, menetlemine ja kooskõlastamine elektroonselt. Ka see lühendab kuluvat aega, samas muudab kogu süsteemi läbipaistvamaks ja lihtsamini jälgitavaks.

 

Auhinnale „Kinnisvara tegu 2012“ said kandidaate esitada kõik EKFLi liikmed. Nominentide hulgast valis võitja EKFL-i juhatus.

 

Aasta kinnisvara tegu märgitakse ära kord aastas ja võitja kuulutatakse välja EKFL-i igakevadisel konverentsil „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg“. Asjakohase tunnustuskirja juurde käib Tauno Kangro skulptuur „Mees oma unistuste aknal“.

 

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) on loodud 1994. aastal, mis ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid. 


Lisainformatsioon:

Tõnis Rüütel

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor

GSM: 50 46 517